Dzień nonsensu

Wczoraj był Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Co sobie myślał pomysłodawca tego święta? Sądził, że miliardy ludzi przestanie się ze sobą komunikować? Że nikt nie wyśle SMS-a?
Zapewne chciał zwrócić naszą uwagę na negatywny wpływ smogu elektromagnetycznego na ludzki organizm.
Jednakże pomysł na  dzień bez komórki jest równie niedorzeczny, jak ogłoszenie dnia bez oddychania.

Nawet gdyby wszyscy użytkownicy wyłączyliby te komunikatory na jeden dzień, to i tak niczego by nie zmieniło. Równie dobrze można by ogłosić Dzień bez Szczoteczki Elektrycznej do Mycia Zębów.
Nie tylko dlatego, że jeden dzień to za mało, ale żyjemy w otoczeniu tak wielu szkodliwych dla zdrowia urządzeń czyniących ludzkie życie wygodniejszym, że jako społeczeństwo wcale nie stalibyśmy się zdrowsi.

Telefon komórkowy tak silnie wrósł w życie współczesnego człowieka, że trudno sobie wyobrazić, aby nie mieć go w zasięgu ręki, nawet nocą. A propos nocy – mam taki patent, zawijam telefon w folię aluminiową. Telefon traci zasięg, ale noc jest od tego żeby spać.

6 thoughts on “Dzień nonsensu

  1. Odkąd telefon przestał służyć wyłącznie do dzwonienia, życie bez niego wydaje się naprawdę niemożliwe…
    Mnie czasami zdarza się jechać w góry, telefon wyłączyć i wrzucić na dno plecaka i nie włączać cały dzień lub nawet dłużej. Ale i tak go mam ze sobą – wiem, że w razie potrzeby mogę go włączyć. A to chyba takie małe oszustwo jednak? ;-)

  2. Jak tu bronić tego pomysłodawcy?
    Może, skoro teraz w komórce mamy internety i fejsy, chciał, żebyśmy chociaż raz w roku mieli szansę usłyszeć własne myśli?

  3. Moze w tym ,,święcie” nie chodzi o to żeby nie używać telefonu przez cały dzień. Może pomysłodawca chciał przez to pokazać ze nie potrafimy zrobić prostych czynności bez używania telefonu. Nie chodzi o to, żeby go nie używać, bo mamy takie czasy a nie inne, tylko o to, żebyśmy zobaczyli że cokolwiek jest do zrobienia to szukamy tego w Internecie i wgl, zamiast się ,,wysilać” i zajrzeć do książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>